Zespół Szkół w Choroszczy


KONCEPCJA PRACY SZKOŁY

Każde dziecko robi COŚ dobrze, w każdym dziecku jest COŚ dobrego.

Trzeba tylko to COŚ odkryć i rozwijać - Nauczyciel to poszukiwacz talentów.


           

Wizja szkoły

Nasza szkoła jest wspólnotą uczniów, rodziców i nauczycieli. Pragniemy, żeby w naszej szkole panowała atmosfera przyjaźni i wzajemnej akceptacji. Dokładamy wszelkich starań, aby uczeń czuł się pewnie i bezpiecznie.

Misja szkoły

Misją naszej szkoły jest:
kształtowanie pozytywnego systemu wartości, dobre wychowanie, rzetelna nauka, sprawność fizyczna, postawa społeczna i pogoda ducha.

23.06.2018

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018
i pożegnanie uczniów klas III gimnazjum

22 czerwca 2018 r. po mszy świętej w kościele parafialnym w Choroszczy, w obecności pana burmistrza Roberta Wardzińskiego, księdza proboszcza Leszka Struka i przewodniczącego Rady Rodziców pana Pawła Ostrowskiego, uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018.

Czytaj całość ...

Klasa sportowa

Prosimy o zapoznanie się z listą osób przyjętych do klasy sportowej.

Lista

23.06.2018

Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc

W dniach 18-22 czerwca w Szkole Podstawowej w Choroszczy miała miejsce akcja Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc. Przedsięwzięcie to zostało zainicjowane przez nauczyciela Krzysztofa Panikowskiego ze Szczecina, który zaapelował do pedagogów, aby nie przyjmowali kwiatów na koniec roku szkolnego, tylko zachęcali uczniów do niesienia pomocy.

Czytaj całość ...

22.06.2018

"Czerwony Kapturek" wraca do przedszkola

18 czerwca dzieci z Przedszkola Samorządowego w Choroszczy mogły obejrzeć przedstawienie "Czerwony Kapturek". Jednak nie był to zwyczajny spektakl. Uczennice naszej szkoły z pomocą p. Agnieszki Sławińskiej, p. Agnieszki Łuniewskiej i p. Joanny Chmur przygotowały występ w czterech językach, tj. polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim.

Czytaj całość ...

19.06.2018

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Zapraszamy na zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w dniu 22 czerwca 2018r. w budynku Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy przy ul. Powstania Styczniowego 26a.

godz. 8.00 - klasy 7 oraz 2 i 3 gimnazjum
godz. 9.30 - klasy 4,5 i 6
godz. 11.30 -klasy 0-3

Uroczyste zakończenie rozpocznie się na hali gimnastycznej, po czym uczniowie z wychowawcami i rodzicami udadzą się do klas.

Dzień wcześniej (21 czerwca 2018r. - czwartek) o godz. 8.30 odbędzie się Msza Święta na zakończenie roku szkolnego dla wszystkich uczniów.

Zapraszamy
Rada Pedagogiczna

Sale kl.7, 2, 3 gim                             Sale 4-6 SP                             Sale 0-3 SP

19.06.2018

"Dawne gry i zabawy podwórkowe"
w Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy

Uczniowie klasy IIIc i IIIe spędzili czas poza budynkiem szkoły, w pięknym otoczeniu Pałacyku w Choroszczy. Uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez panią Krystynę Kosior.

Czytaj całość ...

19.06.2018

Koncert talentów w klasie IIIc

W klasie III c odbyło się ostatnie, wspólne spotkanie integracyjne pod hasłem "Każdy z nas talent ma". Żegnamy rok szkolny i kończymy pierwszy etap edukacji. Przez trzy lata szkolne dzieci nie tylko zdobywały wiedzę i umiejętności, ale nawiązywały nowe przyjaźnie.

Czytaj całość ...

19.06.2018

Szanowni Państwo!

Zbliżają się wakacje. Zachęcamy do zapoznania się z opracowaniem "Poradnik bezpiecznego wypoczynku" znajdującym się na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Można w nim znaleźć najważniejsze informacje istotne dla rodziców i opiekunów dotyczące przygotowań do letniego wypoczynku.

Poradnik

19.06.2018

Sukcesy naszych uczniów - języki obce

W II semestrze roku szkolnego 2017/2018 nasi uczniowie brali udział w różnorodnych konkursach językowych. Cieszymy się, że ich udział przyniósł im radość, możliwość pokazania swoich umiejętności, wykazania się znajomością języka obcego, jak również wiedzą na temat kultury i tradycji angielskiej oraz rosyjskiej.

Czytaj całość ...

19.06.2018

V edycja Tygodnia Konstytucyjnego

W dniach 4-8 czerwca 2018 r. odbyła się V edycja Tygodnia Konstytucyjnego, w ramach którego prawnicy przeprowadzili zajęcia dotyczące znaczenia Konstytucji w życiu obywateli, a także roli wyborów oraz samorządności. Patronat Honorowy nad Tygodniem Konstytucyjnym objął Rzecznik Praw Obywatelskich dr Adam Bodnar.

Czytaj całość ...

19.06.2018

Uroczysta gala i warsztaty literackie z udziałem naszego ucznia

O sukcesie Piotra Sielamowicza, ucznia klasy 3 a gimnazjum w Wojewódzki Konkursie Poetyckim "Historia najnowsza Polski w poezji dzieci i młodzieży" już pisaliśmy. Został on zorganizowany przez Oddziałowe Archiwum oraz Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Białymstoku z okazji zbliżającej się setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Czytaj całość ...

19.06.2018

Podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

Warto przypomnieć, że tytuł finalistki Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej i Obywatelskiej uzyskała uczennica klasy III b (gim.) Weronika Sosnowska. Wykazała się ona bardzo rozległą i szczegółową wiedzą na temat funkcjonowania państwa polskiego, konstytucji RP, organów władzy państwowej i samorządowej oraz Unii Europejskiej, a także ogólnej sytuacji w Polsce i na świecie. Weronika wykonała samodzielny projekt badawczy, w ramach finałowego zadania praktycznego tworzyła w grupie przedsięwzięcie zgodne z szablonem modelu biznesowego. Opiekunem uczennicy był nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie pani Beata Jabłońska. Serdecznie gratulujemy.

19.06.2018

W Beskidzie Sądeckim ...

...z naszą klasą 2d spędziliśmy najciekawsze chwile w tym roku szkolnym. Wyruszyliśmy pociągiem z Białegostoku o 5.08 (bardzo rano), ale w doskonałych humorach. Pod opieką p. Joanny Gaweł i p. Grażyny Kopaczewskiej rozpoczęliśmy naszą beskidzką przygodę.

Czytaj całość ...

16.06.2018

Dzień Mamy i Taty w Ic

W piękny, słoneczny dzień czerwcowy uczniowie klasy Ic wystawili część artystyczną swoim rodzicom z okazji ich święta. Inscenizacja składała się z dwóch części. Pierwsza to życzenia w postaci wierszy i piosenek poświęconym mamom i tatusiom.

Czytaj całość ...

16.06.2018

Zajęcia przyrodnicze w Ic

Dnia 14 czerwca w klasie Ic odbyły się zajęcia przyrodnicze, które przeprowadziła jedna z naszych mam - wielka miłośniczka zwierząt pani Magdalena Bereziecka. Zajęcia dotyczyły życia małych zwierząt jakimi są mrówki.

Czytaj całość ...

14.06.2018

FESTYN WOLONTARIUSZY

Dzień Wolontariusza w Parku Linowym w Fastach odbył się 7 czerwca 2018 roku. Z całego województwa zebrało się 388 uczestników wraz z opiekunami. Wśród nich znalazła się gromadka z naszej szkoły - 27 uczniów udzielających się w Szkolnym Kole Caritas z opiekunami: panią Asią Gaweł i ks. Sebastianem Sumem.

Czytaj całość ...

14.06.2018

Gra edukacyjna "Zjednoczona Europa"

Dnia 30 maja 2018r. w Szkole Podstawowej w Choroszczy odbyła się kolejna edycja gry edukacyjnej pt. "Zjednoczona Europa". Poprzez wspólną zabawę i naukę świętujemy Dzień Unii Europejskiej, który został ustanowiony w rocznicę przedstawienia planu utworzenia Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali 9 maja 1950 roku.

Czytaj całość ...

14.06.2018

IX Gminny Turniej Matematyczny "Mistrzowie Matematyki"

IX Gminny Turniej Matematyczny odbył się w naszej szkole 5.06.2018r. pod patronatem Burmistrza Choroszczy Roberta Wardzińskiego. W turnieju uczestniczyli uczniowie kl. 4-7 ze szkół podstawowych w Choroszczy, Kruszewie i Złotorii.

Czytaj całość ...

14.06.2018

Kodeks Postaw Patriotycznych

W dniach od 21 do 22 maja 2018r. atmosfera w świetlicy szkolnej w Szkole Podstawowej w Choroszczy przy ul. Powstania Styczniowego 1 była niezwykła. Uczniowie klas I - III zaangażowali się w tworzenie "Kodeksu Postaw Patriotycznych", co było jednym z punktów projektu "Szkoła Młodych Patriotów". Uczniowie odręcznie zapisywali hasła dotyczące postaw patriotycznych.

Czytaj całość ...

14.06.2018

Z wizytą w przedszkolu

W ramach "Święta Książki", organizowanego przez bibliotekę szkolną i polonistów, klasa IV D razem z wychowawczynią panią Dorotą Sadowską i bibliotekarką panią Celiną Zubrycką wybrała się we wtorek (12 czerwca) do przedszkola w Choroszczy.

Czytaj całość ...

10.06.2018

Zawody sportowe- Olimpijka Szkolna

W dniach 06.06 i 08.06.2018 r. w naszej szkole odbyła się "Olimpijka sportowa kl. II - III".
Głównymi celami imprezy było:
- promowanie zdrowego stylu życia w różnych formach aktywności ruchowej,
- wzrost poziomu sprawności fizycznej dzieci,
- wyzwalanie ducha rywalizacji,
- rozwijanie odporności emocjonalnej w sytuacjach porażki lub zwycięstwa,
- poznawanie i stosowanie zasad właściwego dopingu sportowego.

Czytaj całość ...

09.06.2018

Wyniki Konkursu Kangur 2018

15 marca 2018 r. chętni uczniowie Szkoły Podstawowej wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny", który przeprowadzany jest w czterech kategoriach wiekowych: Żaczek - kl. I i II, Maluch - kl. III i IV, Beniamin - kl. V i VI oraz Kadet - kl. VII. Łącznie SP reprezentowały 82 osoby.

Czytaj całość ...

09.06.2018

Wyniki Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

Za nami etapy finałowe Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Miło nam jest poinformować o sukcesach uczniów naszej szkoły.
Laureatami zostali:
Szkoła Podstawowa
- z matematyki: Gabriel Auchimik (7c) - opiekun: p. Izabela Borysewicz
Gimnazjum:
- z języka angielskiego: Julia Sołowiej (2d) - opiekun: p. Agnieszka Szarkowska

Tytuł finalisty uzyskał:
Szkoła Podstawowa
- z matematyki: Jakub Majewski (7b) - opiekun: p. Izabela Borysewicz
Serdecznie gratulujemy uczniom i nauczycielom, którzy przygotowywali uczniów do konkursów.
Życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj całość ...

09.06.2018

VII Turniej Wiedzy Regionalnej
"Nasza Mała Ojczyzna - Choroszcz i Okolice"

W piętek 8 czerwca 2018 roku w ramach obchodów 37. Dni Choroszczy w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy odbył się finał VII Turnieju Wiedzy Regionalnej "Nasza Mała Ojczyzna - Choroszcz i Okolice". Głównym celem konkursu jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat naszej gminy oraz kształtowanie poczucia tożsamości regionalnej i identyfikacji z "małą Ojczyzną". Tegoroczny Turniej odbył się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Choroszczy pana Roberta Wardzińskiego.

Czytaj całość ...

04.06.2018

2018 Rok Ireny Sendlerowej

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2018 Rokiem Ireny Sendlerowej. W ten sposób oddano "hołd Tej, która z największym poświęceniem działała na rzecz ratowania drugiego człowieka" - jak głosi uchwała przyjęta przez parlamentarzystów.

Czytaj całość ...

04.06.2018

Wycieczka Kraków - Bochnia - Zakopane

W dniach 14-17 maja grupa uczniów z klas gimnazjalnych - uczestnicząca w projekcie "Wzrost jakości oferty edukacyjnej w Zespole Szkół w Choroszczy" - wzięła udział w wycieczce Kraków - Zakopane - Bochnia.

Czytaj całość ...

28.05.2018

Szanowni Państwo!

Konsultacje z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej w Choroszczy
odbędą się 4 czerwca 2018r. (poniedziałek)
w godz. 16.00 - 17.30
klasy 0-III - w budynku przy ulicy Powstania Styczniowego 1,
klasy IV -VII oraz klas II-III gimnazjum
w budynku przy ulicy Powstania Styczniowego 26 A
w godz. 16.30 - 18.00
Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

28.05.2018

Uwaga rodzice!!!

1 czerwca 2018r jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Świetlica szkolna będzie czynna w godz. 7.00 - 15.00 w budynku przy ul. Powstania Styczniowego 1. Jeśli Państwa dziecko potrzebuje opieki w tych dniach proszę o pobranie oświadczenia i dostarczenie go do sekretariatu szkoły do środy 30 maja 2018r. W klasach 0-3 każde dziecko otrzymało takie oświadczenie.

Oświadczenie

21.05.2018

"POLSKA - TO MY"
- SZKOLNY KONKURS POEZJI ŚPIEWANEJ I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

Rok 2018 został ogłoszony Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dlatego staramy się w bieżącym roku szkolnym systematycznie i uroczyście upamiętniać oraz przybliżać uczniom Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy najważniejsze wydarzenia z historii narodu polskiego oraz najwybitniejsze postaci, które przyczyniły się do odzyskania 11 listopada 1918 roku niepodległości.

Czytaj całość ...

21.05.2018

Wycieczka do Biebrzańskiego Parku Narodowego

Dnia 19 maja uczniowie klas 1-4 Szkoły Podstawowej wyruszyli na wyprawę przyrodniczą do Biebrzańskiego Parku Narodowego. BbPN jest największym parkiem narodowym w Polsce i jednym z większych w Europie. Celem Parku jest ochrona rozległych torfowisk Kotliny Biebrzańskiej, które mogli nasi mali przyrodnicy zobaczyć i przekonać się, że nie należy lekceważyć znaków ostrzegawczych na terenie parku. Dwoje doświadczonych przewodników pokazywało naszym podopiecznym tajniki biebrzańskich lasów, łąk i torfowisk. W ciekawy i humorystyczny sposób przybliżali uczniom zwyczaje zwierząt zamieszkujących te tereny.

Czytaj całość ...

14.05.2018

MAJOWY TYDZIEŃ PATRIOTYCZNY W SZKOLE PODSTAWOWEJ W CHOROSZCZY
07.- 11.05.2018 r.

Tradycją naszej szkoły stało się organizowanie "Majowego tygodnia patriotycznego", związanego z obchodami Święta Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Tegoroczne uroczystości majowe były dla naszej społeczności szczególnie ważne, gdyż wpisują się w świętowanie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. Zależało nam na kształtowanie u uczniów poczucia dumy z tego, że są Polakami, rozbudzaniu uczuć patriotycznych, szacunku dla symboli narodowych i dokonań przodków.

Czytaj całość ...

14.05.2018

Zielona Szkoła - Popielno 2018

Zielona Szkoła - więc zielono wokół. Ośrodek szkoleniowy Państwowej Akademii Nauk, w którym zakwaterowani zostali uczestnicy wyjazdu jest położony w przepięknej okolicy. Rezerwat Przyrody, ogromne pastwiska oraz bliskość Jeziora Śniardwy sprzyja poznawaniu i obcowaniu z przyrodą. Pozwala poznawać zwierzęta w ich naturalnym środowisku, podziwiać i nazywać rośliny leśne i polne w czasie kwitnienia. A pod fachowym okiem specjalistów - pracowników PAN dowiedzieć się wielu ciekawostek o życiu i zwyczajach zwierząt oraz badaniach naukowych prowadzonych na terenie rezerwatu.

Czytaj całość ...

12.05.2018

Szkoła Podstawowa w Choroszczy
"W barwach biało-czerwonych"

Nasza szkoła wzięła udział w konkursie "Stulecie Niepodległości w Barwach Biało-Czerwonych". Organizatorem konkursu jest Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku we współpracy z Kuratorium Oświaty w Białymstoku i Podlaską Rodziną Szkół Imienia Bohaterów Walki o Niepodległość Rzeczypospolitej.

Czytaj całość...              Prezentacja pdf              Prezentacja pptx

10.05.2018

Szanowni Państwo!

Konsultacje z rodzicami uczniów klas IV -VII oraz klas II-III gimnazjum
odbędą się 15 maja 2018 r. (wtorek)
w budynku przy ulicy Powstania Styczniowego 26 A
w godz. 16.30 - 18.00

Konsultacje z rodzicami uczniów klas 0-III Szkoły Podstawowej w Choroszczy
odbędą się 16 maja 2018r. (środa)
w godz. 16.00 - 17.30
w budynku przy ulicy Powstania Styczniowego 1,

16 maja 2018r. będzie również w godz. 16.00 - 17.30 dyżur psychologa z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Białymstoku
w budynku przy ul . Powstania Styczniowego 1.

Dyrektor i Rada Pedagogiczna

07.05.2018

MAJOWY TYDZIEŃ PATRIOTYCZNY

Wzorem lat ubiegłych tegoroczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej postanowiliśmy uczcić poprzez zorganizowanie w szkole tygodnia patriotycznego.

Czytaj całość ...

05.05.2018

Uwaga rodzice!!!

Uprzejmie informujemy, że od dnia 7 maja 2018 r. zostanie wznowiona komunikacja szkolna przez wieś Kolonia Czaplino.

28.04.2018

Targi edukacyjno- -zawodowe

Białostocka Fundacja Kształcenia Kadr oraz Stowarzyszenie Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego zorganizowały Targi edukacyjno - zawodowe dla gimnazjalistów. Targi były kolejnym działaniem realizowanego projektu "Dobry zawód - fajne życie". Impreza odbyła się 24.04.2018 roku na Stadionie Miejskim w Białymstoku.

Czytaj całość ...

27.04.2018

Święto Zdrowia w naszej szkole

Dnia 22 marca w naszej szkole odbyła się impreza prozdrowotna klas siódmych "Zdrowo Żyj". Celem spotkania było propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych i aktywności ruchowej. Uczniowie brali udział w różnych konkurencjach m.in. rywalizowali w zawodach sportowych, przygotowali plakaty zachęcające do zdrowego stylu życia oraz przedstawiali znane powiedzenia i przysłowia o zdrowiu za pomocą pantomimy. Uczestnicy turnieju mogli wykazać się wiedzą dotyczącą żywności i zdrowego odżywiania poprzez rozwiązywanie zadań problemowych, a także udzielanie odpowiedzi na pytania z tego zakresu. Siódmoklasiści z humorem prezentowali inscenizacje wierszy o zdrowiu. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością na scenie. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż klasa 7 b przygotowała inscenizację do wiersza napisanego przez ucznia tej klasy Jakuba Majewskiego. Uczestnicy turnieju przygotowali również wspaniały doping dla swoich drużyn. Dyplom zwycięstwa otrzymała klasa 7 B, a wszyscy uczniowie słodkie upominki.
                                                                                            Jolanta Dworakowska - Dojlida, Justyna Wysocka

26.04.2018

Uwaga rodzice!!!

30 kwietnia 2018r., 2 maja i 4 maja 2018r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. Świetlica szkolna będzie czynna w godz. 7.00 - 15.00 w budynku przy ul. Powstania Styczniowego 1. Jeśli Państwa dziecko potrzebuje opieki w tych dniach proszę o pobranie oświadczenia i dostarczenie go do sekretariatu szkoły do piątku 27 kwietnia 2018r. W klasach 0-3 każde dziecko otrzymało takie oświadczenie.

22.04.2018

Gimnazjaliści z wizytą u Burmistrza Choroszczy

Dnia 11 kwietnia 2018 roku grupa gimnazjalistów ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy pod opieką pań Ewy Zalewskiej i Anny Kozłowskiej udała się z wizytą do choroszczańskiego magistratu. Uczniowie w ramach realizacji jednego z zadań wynikających z udziału placówki w Ogólnopolskim Konkursie "Szkoła młodych patriotów" przeprowadzili wywiad z Panem Robertem Wardzińskim Burmistrzem Choroszczy.

Czytaj całość ...

22.04.2018

Akcja "Żonkile" 2018 - Łączy nas pamięć

Władze Rzeczpospolitej Polskiej ustanowiły datę 19 kwietnia jako Dzień Pamięci o Holocauście i Przeciwdziałaniu Zbrodniom Przeciw Ludzkości. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy po raz kolejny uczcili ofiary Holokaustu.

Czytaj całość ...

19.04.2018

Zakwitły krokusy - symbole pamięci

Ciepłe i słoneczne dni sprawiły, że na skwerku przed Szkołą Podstawową im Henryka Sienkiewicza w Choroszczy po raz kolejny zakwitły żółte krokusy. Kilkadziesiąt cebulek tych roślin zostało posadzonych przez uczniów klasy IV a i klas drugich gimnazjum w październiku 2017 roku w ramach realizacji międzynarodowego Projektu "Krokus" we współpracy z Żydowskim Muzeum "Galicja" w Krakowie oraz Irlandzkim Towarzystwem Edukacji o Holocauście.

Czytaj całość ...

19.04.2018

Sukces gimnazjalistek w Konkursie Historycznym
"Mikołaj Kopernik i jego czasy"

Trzy gimnazjalistki ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy w dniu 16 kwietnia 2018 roku wzięły udział w wojewódzkim finale VII Konkursu Historycznego "Mikołaj Kopernik i jego czasy", który odbył się w Szkole Handlowo-Ekonomicznej im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku.

Czytaj całość ...

19.04.2018

POEZJA UCZY NAS PATRIOTYZMU

Jesteśmy narodem o bogatej historii, który z dumą celebruje własną przeszłość, by móc z nadzieją patrzeć w przyszłość. Musimy pamiętać o tym, co najważniejsze, aby stając się obywatelami Europy, nie zapomnieć o wartościach, które przez wieki stanowiły o naszej sile i tożsamości narodu polskiego.

Czytaj całość ...

19.04.2018

Ogólnopolski Konkurs "Szkoła młodych patriotów"

Rok 2018 został ustanowiony przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Natomiast pani Anna Zalewska - Minister Edukacji Narodowej ogłosiła obecny rok szkolny "Rokiem dla Niepodległej", aby w ten sposób zwrócić uwagę uczniów i nauczycieli na ważne dla naszego społeczeństwa idee i wartości. Nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy postanowili podjąć działania służące uczczeniu setnej rocznicy niepodległości Polski, a także pozyskać tytuł "Szkoły młodych patriotów".

Czytaj całość ...

19.04.2018

Bezpieczna droga do szkoły

W dniu 18 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas 0-3, 4a,d,e oraz 5c z funkcjonariuszkami z Komendy Miejskiej Policji z Białegostoku, st. sierżant Marzeną Hałoń oraz mł. aspirant Anną Naumowicz.

Czytaj całość ...

19.04.2018

OGŁOSZENIE

Do końca kwietnia 2018 roku wpłaty za obiady należy dokonywać na podany niżej numer konta.
69 1020 1332 0000 1902 0946 8622
Kwota za miesiąc maj wynosi 3,90 x 18 dni =70,20, w tytule przelewu należy wpisać następującą treść:
opłata za obiady za miesiąc .., imię i nazwisko dziecka, klasa.
Nie wpłacenie należności za obiady skutkować będzie nie wydaniem posiłku.

16.04.2018

Uwaga rodzice!!!

W dniach 18-20 kwietnia 2018r. odbywają się egzaminy gimnazjalne. Te dni są wolne od zajęć dydaktycznych dla klas drugich gimnazjum, natomiast dla klas 0-7 szkoły podstawowej są wolne od zajęć dydaktycznych 19 i 20 kwietnia 2018r. (czwartek, piątek). Świetlica szkolna będzie czynna w godz. 7.00 - 15.00 w budynku przy ul. Powstania Styczniowego 1. Jeśli Państwa dziecko potrzebuje opieki w tych dniach proszę o pobranie oświadczenia i dostarczenie go do sekretariatu szkoły do środy 18 kwietnia 2018r. W klasach 0-3 każde dziecko otrzymało takie oświadczenie.

Oświadczenie

13.04.2018

Ogłoszenie
Szanowni Państwo!

Konsultacje z rodzicami uczniów klas 0-III Szkoły Podstawowej w Choroszczy
odbędą się 16 kwietnia 2018r. (poniedziałek)
w godz. 16.00 - 17.30
w budynku przy ulicy Powstania Styczniowego 1
Konsultacje z rodzicami uczniów klas IV -VII oraz klas II-III gimnazjum
odbędą się 16 kwietnia 2018 r. (poniedziałek)
w godzinach 17.00 - 18.30
w budynku przy ulicy Powstania Styczniowego 26 A
                                                                     Dyrektor i Rada Pedagogiczna

13.04.2018

Konkurs transgraniczny dla szkół - W różnorodności siła

Nasza szkoła przystąpiła do TRANSGRANICZNEGO KONKURSU EDUKACYJNEGO DLA SZKÓŁ W RAMACH EUROPEJSKIEGO DNIA WSPÓŁPRACY 2018 - HERITAGE AND ME. Głównym jego założeniem jest promocja swojej Małej i Dużej ojczyzny, a tegoroczne hasło brzmi "Dziedzictwo i ja". Nasza drużyna - Maria Wnorowska, Kamil Dębowski, Oliwier Kuć i Aleksandra Bugajska, wykonała już kilka zadań. Aby spełnić kryterium jednego z nich dzieci muszą mieć jak najwięcej polubień pod zdjęciem. Prosimy o Wasze wsparcie, lajkujcie ten post. Czekamy na wasze polubienia, udostępnienia i komentarze (oczywiście pozytywne).

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1710947872329554&id=595707467186939

Pomóżmy naszej młodzieży przejść do kolejnego etapu i promować nasz region.
Dziękujemy za wszystkie lajki.

Koordynator Joanna Chmur
Nauczyciel Szkoły Podstawowej w Choroszczy

12.04.2018

DOBRO MOŻNA ZMIERZYĆ - UŁÓŻ Z NAMI KILOMETRY DOBRA

Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do kampanii charytatywnej "Kilometry dobra" na rzecz podopiecznych Caritas Archidiecezji Białostckiej. Kampania polega na układaniu złotówek w kilometry. W tym roku wszystkie zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na wyposażenie pokoi w Katolickim Ośrodku Wychowania i Terapii Uzależnień "Metanoia".

Czytaj całość ...

12.04.2018

Podsumowanie akcji "Studnia dla Południa"

W Szkole Podstawowej w Choroszczy po raz drugi obchodziliśmy Światowy Dzień Wody, który został ustanowiony został przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w czasie konferencji Szczyt Ziemi 1992 w Rio de Janeiro w Brazylii. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem "Natura dla wody".

Czytaj całość ...

12.04.2018

Wycieczka koneserów

Dnia 27 marca 2018r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Choroszczy pod opieką pań : Agnieszki Smoleńskiej, Anny Kozłowskiej i Barbary Joki uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.

Czytaj całość ...

05.04.2018

III RODZINNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

Zapraszamy wszystkich chętnych rodziców do udziału
w kolejnej edycji RODZINNEGO TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ
o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Choroszczy
- rodziców zachęcamy do sportowej zabawy,
- uczniów do kibicowania swoim rodzicom!
Szczegóły dotyczące turnieju zawiera regulamin turnieju.
Termin zgłoszeń drużyn zostaje przedłużony do 20 kwietnia 2018r.
(regulamin turnieju i karta zgłoszenia poniżej)
Aby móc poćwiczyć przed turniejem zapraszamy rodziców
na salę gimnastyczną w każdy czwartek o godz. 17.00.

Karta zgłoszenia                             Regulamin

05.04.2018

XIV Gminny Konkurs Recytatorski "Słowem Malowane"
pod patronatem Burmistrza Choroszczy

Uczeń naszej szkoły Piotr Wrona z klasy V a zajął pierwsze miejsce i tym samym zakwalifikował się do wojewódzkiego konkursu recytatorskiego "Baje, bajki, bajeczki", który odbędzie się w białostockim WOAK-u. Miłosz Mancewicz z klasy IV d zdobył trzecie miejsce.

Czytaj całość ...                             "Już nie bezsilni" - warto przeczytać!

05.04.2018

Uczeń klasy III A Piotr Sielamowicz laureatem konkursu IPN
"Historia najnowsza Polski w poezji dzieci i młodzieży"

Konkurs "Historia najnowsza Polski w poezji dzieci i młodzieży" został ogłoszony przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie własnego utworu poetyckiego, który powinien odnosić się do wartości patriotycznych lub upamiętniać wydarzenie, miejsce, osobę, symbol itp. z najnowszej historii Polski z lat 1918-1989 na podstawie dowolnie wybranego źródła historycznego.

Czytaj całość ...

05.04.2018

Lekcje o Funduszach Europejskich

Uczniowie klas gimnazjalnych II A i II B Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy w dniach 26 i 28 marca 2018 r. na zajęciach wiedzy o społeczeństwie wzięli udział w "Lekcji o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość II". Jest to kolejna edycja akcji edukacyjnej promującej Program Rozwój Polski Wschodniej realizowanej przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

Czytaj całość ...

05.04.2018

MARATON GEOGRAFICZNY

Uwaga uczniowie klas III gimnazjum! Przed Wami ostatnia prosta - 12 kwietnia w sali 222 odbędzie się maraton przed egzaminem. Zapraszam wszystkich chętnych uczniów do rozwiązywania zadań geograficznych od godziny 13.40 do ostatniego uczestnika.

Czytaj całość ...

27.03.2018

Zielono nam... - dzień Św. Patryka w naszej szkole

Żeby zapewnić sobie szczęście w tym dniu dzieci szukają czterolistnych koniczynek (jeśli jest to możliwe), ubierają się na zielono (jeśli tego nie zrobią koledzy mogą je szczypać, żeby drugi raz nie zapomniały) i próbują schwytać Leprekona, który uczyni ich bogatymi (to on jest właścicielem garnka pełnego złota na końcu tęczy).

Czytaj całość ...

27.03.2018

Podziękowanie

Nauczyciele naszej szkoły wraz z uczniami organizują różne imprezy szkolne i angażują się w działania na rzecz społeczności lokalnej. Ich celem jest upamiętnienie ważnych osób i wydarzeń z historii naszego kraju, budzenie wrażliwości na potrzeby innych, przedstawienie tradycji i historii krajów, których języki są nauczane w szkole.

Czytaj całość ...

27.03.2018

"Giełda edukacyjna - jaką szkołę, zawód wybrać"

Co roku uczniowie klas kończących szkołę szukają odpowiedzi na pytanie - co po gimnazjum? Aby sprostać ich oczekiwaniom i potrzebom, po raz kolejny, już czwarty, zostało zorganizowane przedsięwzięcie "Giełda edukacyjna - jaką szkołę zawód wybrać?".

Czytaj całość ...

27.03.2018

Uwaga rodzice uczniów przyszłych klas pierwszych i "zerowych"!

W dniu dzisiejszym - 27 marca 2018r. zostały wywieszone listy kandydatów zakwalifikowanych do klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego tzw. "zerówki" Szkoły Podstawowej w Choroszczy. Zgodnie z terminarzem rekrutacyjnym w dniach 28.03.2018r.- 03.04.2018r. rodzice kandydata potwierdzają wolę zapisu dziecka do klasy pierwszej lub oddziału przedszkolnego w postaci pisemnego oświadczenia - dostępnego w sekretariatach szkoły w obu budynkach.
W dniu 28 marca 2018r. sekretariaty są czynne od 7.00 do 15.00 w obu budynkach.
W dniach 29 i 30 marca oraz 03 kwietnia 2018r. sekretariat czynny w godz. od 7.00 do 15.00 tylko w budynku przy ul. Powstania Styczniowego 26a (tzw. "duża szkoła").
                                                                                                                                                     Dyrekcja Szkoły

27.03.2018

Ogłoszenie
Szanowni Państwo!

Począwszy od miesiąca kwietnia 2018 roku koszt jednego obiadu w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Choroszczy będzie wynosił 3,90 zł. W związku z tym, rodzice, które zadeklarują spożywanie posiłków przez dzieci w miesiącu kwietniu wpłacają kwotę w wysokości 58,50 zł (3,90 x 15 dni) wyłącznie na konto szkoły 69 1020 1332 0000 1902 0946 8622 w tytule przelewu wpisując następującą treść: opłata za obiady za miesiąc .., imię i nazwisko dziecka, klasa.
Jednocześnie uprzejmie informujemy, iż opłaty za obiady nie będą przyjmowane w sekretariacie szkoły.

25.03.2018

Uwaga rodzice kl. 4-7 i kl. 2-3 gimnazjum!

W dniach 29-30.03 i 03.04.2018r. nie odbywają się zajęcia dydaktyczne. Świetlica szkolna będzie czynna w godz. 7.00 - 15.00 w budynku przy ul. Powstania Styczniowego 1. Jeśli Państwa dziecko potrzebuje opieki w tych dniach proszę o pobranie oświadczenia i dostarczenie go do sekretariatu szkoły do środy 28 marca 2018r. W klasach 0-3 każde dziecko otrzymało takie oświadczenie.

Oświadczenie

22.03.2018

Wyjazd na stok narciarski

Dnia 12 marca 2018r. grupa chętnych uczniów z klas 4-7 szkoły podstawowej pod opieką p. Joanny Gaweł i Grażyny Kopaczewskiej wyruszyła na stok narciarski w Rybnie k. Łomży, aby popróbować swoich sił na nartach. Większość uczestników miała narty pierwszy raz na nogach.

Czytaj całość ...

19.03.2018

Uwaga uczniowie!!!
"Dzień z Jagiellonią"

Dnia 5 kwietnia (czwartek) w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy odbędzie się "Dzień z Jagiellonią". Odwiedzą nas wybrani piłkarze Jagiellonii. W tym dniu przewidziane są konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Zachęcamy do ubioru w barwy Jagiellonii - żółto - czerwone szaliki, koszulki, czapki.

Czytaj całość ...

19.03.2018

"Zdrowo i sportowo"

W Szkole Podstawowej w Choroszczy przy ul. Powstania Styczniowego 1 uczniowie klas 0-III przebywający w świetlicy szkolnej mają możliwość uczestniczenia w zajęciach sportowych. Celem zajęć jest przede wszystkim aktywne spędzenie czasu wolnego przed powrotem do domu.

Czytaj całość ...

17.03.2018

Studnia dla Południa

Cel akcji - sprzedaż wody butelkowanej oraz opasek silikonowych z napisem "NIOSĘ POMOC", dochód zostanie przekazany Polskiej Akcji Humanitarnej, która pomoże wybudować studnię w stanie Jonglei w Sudanie Południowym. Czas trwania akcji 19-23.03.2018r.

Czytaj całość ...

16.03.2018

TAK, POMAGAM

Pod takim hasłem 9 i 10 marca 2018 roku odbyła się zbiórka żywności w choroszczańskiej Biedronce. Wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas oraz z Parafialnego Zespołu Caritas poświęcili swój wolny czas w piątek i sobotę, aby wspomóc osoby potrzebujące z naszej gminy. Zebraliśmy ponad 700 kg żywności!!! Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za wsparcie akcji, poprzez podzielenie się produktami. Dziękujemy także kochanym wolontariuszom za zaangażowanie.

Czytaj całość ...

16.03.2018

XIV Konkurs Geograficzny "KONTYNENTY ŚWIATA - Azja"

W dniu 26 marca (poniedziałek) o godzinie 8.00 odbędzie się szkolny etap XIV Konkursu Geograficznego "KONTYNENTY ŚWIATA - Azja". Wszystkich chętnych uczniów z klas II i III gimnazjum zapraszam do udziału w konkursie. Zapisy trwają do 23 marca.

Czytaj całość ...

11.03.2018

Ogłoszenie
Szanowni Państwo!

Konsultacje z rodzicami uczniów klas 0-III Szkoły Podstawowej w Choroszczy
odbędą się 14 marca 2018r. (środa)
w godz. 16.00 - 17.30
w budynku przy ulicy Powstania Styczniowego 1
Konsultacje z rodzicami uczniów klas IV -VII oraz klas II-III gimnazjum
odbędą się 14 marca (środa)
w godzinach 17.00 - 18.30
w budynku przy ulicy Powstania Styczniowego 26 A
                                                                                  Dyrektor i Rada Pedagogiczna

11.03.2018

III RODZINNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

Zapraszamy wszystkich chętnych rodziców do udziału w kolejnej edycji RODZINNEGO TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Choroszczy
- rodziców zachęcamy do sportowej zabawy,
- uczniów do kibicowania swoim rodzicom!
Szczegóły dotyczące turnieju zawiera regulamin turnieju.
Termin zgłoszeń drużyn do 31 marca 2018r.
Aby móc poćwiczyć przed turniejem Dyrektor Szkoły udostępni rodzicom salę gimnastyczną w godzinach popołudniowych (po uzgodnieniu z kapitanami drużyn).

Karta zgłoszenia                         Regulamin

11.03.2018

St. Patrick's Day is coming!

Gotowi na obchody Dnia Św. Patryka? Już niebawem przez jeden dzień w roku wszyscy będziemy Irlandczykami! W naszej szkole 16 marca nauczyciele języka angielskiego wraz z uczniami klas siódmych organizują imprezy związane z dniem Św. Patryka. Kim jest Św. Patryk? Jest patronem Irlandii.

Czytaj całość ...

11.03.2018

DRODZY UCZNIOWIE KLAS GIMNAZJALNYCH

Zapraszam Was do udziału w konkursie filmowym Nakręć się na Zawód w ramach projektu "DOBRY ZAWÓD - FAJNE ŻYCIE" - popularyzacja kształcenia zawodowego w województwie podlaskim" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 - 2020.

Czytaj całość ...                         Regulamin

11.03.2018

Wizyta studyjna w ramach projektu "Dobry zawód - fajne życie"

"DOBRY ZAWÓD - FAJNE ŻYCIE - popularyzacja kształcenia zawodowego w województwie podlaskim" -jest to projekt, do którego przystąpiła nasza szkoła. Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa III -Kompetencje i kwalifikacje, Działanie 3.1. -Kształcenie zawodowe młodzieży na rzecz konkurencyjności podlaskiej gospodarki, Poddziałanie 3.3.1. - Kształcenie zawodowe młodzieży na rzecz konkurencyjności podlaskiej gospodarki.

Czytaj całość ...

07.03.2018

Ogłoszenie
Szanowni Państwo!
Uczniowie kas III gimnazjum!

Z powodu zbliżającego się egzaminu gimnazjalnego bardzo prosimy o zapoznanie się z instrukcją przeprowadzania egzaminu, harmonogramem egzaminu oraz komunikatami Dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Życzymy powodzenia!

Egzamin gimnazjalny - informacje

03.03.2018

Apel Pamięci ku czci Żołnierzy Wyklętych
"Nie dajmy zginąć Poległym!"

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" obchodziliśmy 1 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy. Jest to najmłodsze święto państwowe, ustanowione w lutym 2011 roku, aby oddać hołd "bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu."

Czytaj całość...

28.02.2018

Choroszcz wyzwolona

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy pod opieką pani Ewy Zalewskiej uczestniczyli 19 lutego 2018 roku w spotkaniu historycznym pod hasłem "Choroszcz wyzwolona", które odbyło się w Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Tematem przewodnim tego wieczoru była 99. rocznica wyzwolenia Choroszczy i Białegostoku spod niemieckiej okupacji.

Czytaj całość...

28.02.2018

"Dzień otwarty" w Szkole Podstawowej w Choroszczy

Serdecznie zapraszamy, przyszłych uczniów klas "zerowych" i pierwszych wraz z rodzicami na "Dzień otwarty" w Szkole Podstawowej w Choroszczy w dniu 6 marca 2018r. o godz. 16.30 (wtorek), który obędzie się pod hasłem "W oczekiwaniu na wiosnę" w budynku przy ul. Powstania Styczniowego 1.

Czytaj całość...

28.02.2018

ZAPROSZENIE

Zapraszamy serdecznie uczniów klas III gimnazjum i ich rodziców na przedsięwzięcie "Giełda szkół - jaką szkołę, zawód wybrać"

Czytaj całość...

28.02.2018

Arktyka - kraina lodu i śniegu

Do czego potrzebny jest śnieg? Wyprawa na Arktykę- to tytuł projektu edukacyjnego realizowanego przez uczniów klasy III c SP. Inspiracją do podjęcia takiego tematu była lektura książki Czesława Cenkiewicza "Anaruk, chłopiec z Grenlandii". Projekt miał na celu wdrażanie uczniów do korzystania z różnych źródeł informacji, wyrabianie umiejętności podejmowania decyzji i pełnienia odpowiednich ról w zespole oraz wdrażanie do publicznej prezentacji efektów swojej pracy.

Czytaj całość...

28.02.2018

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Propagowanie kultury języka, kultury słowa, wzbudzanie szacunku do języka ojczystego to tylko niektóre cele obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Dobrze jest dbać o jego poprawność. Uczniowie klasy III c zadbali w tym dniu o ortografię i interpunkcję, która często utrudnia poprawne posługiwanie się językiem polskim w piśmie. Niestety wymaga ona dużo systematycznej, wytrwałej i intensywnej pracy.

Czytaj całość...

28.02.2018

Dzień Bezpiecznego Internetu 2018

Hasło tegorocznych obchodów "Tworzymy kulturę szacunku w Sieci" zwraca uwagę na rolę każdego użytkownika Internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Szacunek to istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.

Czytaj całość...

20.02.2018

ZAPROSZENIE

Zapraszamy rodziców wraz dziećmi na zajęcia otwarte w oddziałach zerowych w Szkole Podstawowej im.H.Sienkiewicza w Choroszczy, które zostaną przeprowadzone w dniach:
- 21 lutego 2018r. godz. 10.00- 10.45 sala nr 19 (środa)
- 22 lutego 2018r. godz. 10.00-10.45 sala nr 16 (czwartek)
Możesz przyjść i przekonać się, czy w naszej szkole spodoba się Tobie i Twojemu dziecku.
                                                                                            Dyrekcja i nauczycielki edukacji przedszkolnej.

20.02.2018

21 lutego - Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

W związku z obchodzonym co roku Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego nauczyciele biblioteki szkolnej we współpracy z nauczycielami języka polskiego zaplanowali wiele działań, akcji i konkursów. Na korytarzach naszej szkoły możemy podziwiać plakaty "W krainie języka polskiego" wykonane przez uczniów na lekcjach.

Czytaj całość...

18.02.2018

WUBMV - Will you be my Valentine

Walentynki (ang. Valentine's Day) - coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego. W kulturze krajów anglojęzycznych czczono św. Walentego jako patrona zakochanych.

Czytaj całość...

17.02.2018

Z życia klasy 3c - Walentynkowy czas

14 lutego obchodzimy święto zakochanych, czyli Walentynki. Święto wzbudza wiele kontrowersji, ale jest też piękną okazją do okazania radości.

Czytaj całość...

17.02.2018

Biała Szkoła z udziałem klas 5 i 6 SP

Miło się spędza czas szkolny poza szkołą - tak jednogłośnie uznali wszyscy uczestnicy wyjazdu na białą szkołę przebywający obecnie w Piątnicy k. Łomży. Zdawać by się mogło, że pobyt w okolicach Łomży może być mało atrakcyjny. Nic bardziej mylnego!!!

Czytaj całość...

16.02.2018

Z wizytą w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku

Opera dziecięca ma uczyć i rozbudzać wrażliwość na sztukę. Jej celem jest przekazanie najmłodszej publiczności uroku i wyjątkowości opery jako gatunku muzycznego. Uczniowie klasy III c i III f SP w Choroszczy udali się w niezwykłą podróż do Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

Czytaj całość...

15.02.2018

Pocztówkowe życzenia

Świąteczny czas jest pełen ciepła i radości. Obdarzamy się wtedy życzeniami, prezentami, a także najcenniejszym podarunkiem - czasem spędzonym wspólnie z najbliższymi osobami. Chcąc poczuć magię składania świątecznych życzeń uczniowie klas IV-VII oraz gimnazjum (około 30 uczestników) przystąpili do konkursu na pocztówkę w języku obcym.

Czytaj całość...

15.02.2018

Kino sferyczne w naszej szkole

13 lutego uczniowie klas 0-III Szkoły Podstawowej w Choroszczy uczestniczyli w pokazie kina sferycznego. Dla większości było to nowe, interesujące doświadczenie.

Czytaj całość...

12.02.2018

Dzień Bezpiecznego Internetu

6 lutego obchodzony jest w Polsce i na świecie Dzień Bezpiecznego Internetu. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji było "Tworzymy kulturę szacunku w sieci". W Szkole Podstawowej w Choroszczy przy ul. Powstania Styczniowego 1 w tym dniu uczniowie klas I-III uczęszczający do świetlicy szkolnej mieli możliwość w trakcie przeprowadzonych zajęć zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa i zagrożeniami związanymi z użytkowaniem Internetu.

Czytaj całość...

12.02.2018

OGŁOSZENIE
SZANOWNI PAŃSTWO!

W dniu 19 lutego 2018 roku o (poniedziałek) godz.16.00 w Szkole Podstawowej w Choroszczy przy ul.Powstania Styczniowego 26A odbędzie się spotkanie dotyczące organizacji dowozów do szkoły z przedstawicielami organizatora dowozów - Urzędu Miejskiego w Choroszczy oraz wykonawcy PKS Nova w Białymstoku.
Wszystkich zainteresowanych rodziców serdecznie zapraszamy.

11.02.2018

MŁODZI STRZELCY ZWYCIĘŻYLI

W dniu 9 lutego 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Grupy Południowej w strzelectwie. Do zawodów uczniowie przygotowywali się od kilku miesięcy. Miło nam poinformować, iż drużyna chłopców w składzie Wiktor Mierzejewski, klasa III d, Wojciech Kamieński, klasa III a, Wojciech Mróz, klasa III d zajęła I miejsce, natomiast dziewczęta Patrycja Malinowska, klasa III b, Maria Raczkowska, klasa VII b, Maja Łazarska, klasa VII b zajęły II miejsce. Uczestnikom serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy. Serdeczne podziękowania za przygotowanie naszych podopiecznych do igrzysk i opiekę roztoczoną nad nimi podczas cotygodniowych zajęć na strzelnicy oraz w czasie zawodów składamy Panu Piotrowi Waczyńskiemu.

01.02.2018

PLAN LEKCJI

Uczniowski i nauczycielski plan lekcji na 2 semestr roku szkolnego 2017/2018 jest już dostępny na naszej stronie!!!
W przypadku wystąpienia problemów z wyświetleniem planu lekcji prosimy o odświeżenie strony, wyczyszczenie historii przeglądarki lub skorzystanie z innej.

27.01.2018

Wycieczka do Muzeum Pamięci Sybiru

Dnia 24.01.2017 r. w czasie ferii zimowych odbyła się jednodniowa wycieczka do Białegostoku. Pojechały na nią uczennice z Koła Historyczno-Turystycznego pod opieką pani Jolanty Dworakowskiej-Dojlida. Pierwsze kroki skierowałyśmy do Muzeum Pamięci Sybiru.

Czytaj całość...

25.01.2018

Szkolny konkurs o prawach dziecka i ucznia

Dzień Ochrony Praw Dziecka przypominać ma o przywilejach najmłodszych. W zależności od kraju obchodzony jest 20 listopada lub 10 grudnia. 20 listopada to rocznica uchwalenia przez ONZ Konwencji Praw Dziecka w 1989 r. W Polsce od 2014 r. świętujemy wtedy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Z kolei 10 grudnia to Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka.

Czytaj całość...

25.01.2018

WYSTAWA "POWSTANIE STYCZNIOWE - PRZYSTANEK NIEPODLEGŁOŚĆ"

Rok 2018 jest Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dlatego staramy się w bieżącym roku szkolnym systematycznie i uroczyście upamiętniać oraz przybliżać uczniom naszej placówki najważniejsze wydarzenia z historii narodu polskiego, które przyczyniły się do odzyskania 11 listopada 1918 roku niepodległości.

Czytaj całość...

24.01.2018

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Biblioteka Szkoły Podstawowej w Choroszczy otrzymała pieniądze na zakup nowych książek. Książki zakupiono z dotacji celowej w ramach realizacji Priorytetu 3 Rządowego programu wieloletniego "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" dotyczącego wspierania w latach 2016-2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży.

Czytaj całość...

22.01.2018

Zajęcia przyrodnicze w Akademii Wirtualnej Rzeczywistości

Dnia 16 stycznia 2018 roku wyjechaliśmy na wycieczkę do Akademii VR (Akademia Wirtualnej Rzeczywistości) w Białymstoku w ramach zajęć "Laboratorium zajęć przyrodniczych i sztuki z wykorzystaniem IT". W wyjeździe uczestniczyła grupa uczniów z klas szóstych.

Czytaj całość...

22.01.2018

Policja przypomina o bezpieczeństwie podczas ferii zimowych

Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie wolnym od zajęć, w szkole zostało zorganizowane spotkanie z przedstawicielem Policji, panem Adamem Korzińskim.

Czytaj całość...

17.01.2018

Obcojęzyczny konkurs recytatorski

15 stycznia 2018r. po raz kolejny odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski poezji obcojęzycznej. W tej edycji hasłem była "Radość". Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Czytaj całość...

17.01.2018

Znani w naszej miejscowości czytają książki z dzieciństwa

Kolejne spotkanie z cyklu "Znani w naszej miejscowości czytają książki z dzieciństwa" odbyło się 15 stycznia na auli Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Choroszczy. Fragment swojej ulubionej książki z dzieciństwa - "Kopciuszek" H. Januszewskiej - czytała pani dyrektor Ewa Zawistowska.

Czytaj całość...

18.01.2018

OGŁOSZENIE
Szanowni Rodzice!

Serdecznie zapraszamy Państwa na spotkania z wychowawcami i nauczycielami, podczas których podsumujemy I semestr roku szkolnego 2017/2018 w Szkole Podstawowej imienia Henryka Sienkiewicza w Choroszczy. Zebranie dla rodziców uczniów klas IV - VII oraz oddziałów II-III gimnazjum odbędzie się 6 lutego 2018 roku (wtorek) w placówce przy ulicy Powstania Styczniowego 26 A. Początek spotkania - godzina 16.30.
Plan spotkania:
1. Wystąpienie dyrektora szkoły - podsumowanie pracy w I semestrze roku szkolnego 2017/2018
2. Omówienie spraw bieżących.
3. Bezpieczeństwo w sieci - prelekcja.
4. Doradztwo zawodowe dla siódmoklasistów i gimnazjalistów.
5. Spotkania rodziców z wychowawcami klas i konsultacje z nauczycielami.

Spotkanie dla rodziców klas 0 - III odbędzie się 8 lutego 2018 roku (czwartek) w placówce przy ulicy Powstania Styczniowego 1. Początek - godzina 16.30.
Plan spotkania:
1. Wystąpienie dyrektora szkoły - podsumowanie pracy w I semestrze roku szkolnego 2017/2018.
2. Omówienie spraw bieżących.
3. Bezpieczeństwo w sieci - prelekcja.
4. Spotkania rodziców z wychowawcami klas i konsultacje z nauczycielami.

                                                                                                                 Dyrektor szkoły i Grono Pedagogiczne.

15.01.2018

KOMUNIKAT

Pierwsze zajęcia pozalekcyjne z grafiki komputerowej odbędą się 22.01.2018r. (poniedziałek) w s. 202.
- kl. 4-6: godz. 9.00 - 11.15
- kl. 7 i 2-3 (gim): godz. 11.20 - 13.35

13.01.2018

"Hej kolęda, kolęda" - szkolny konkurs kolęd i Pastorałek

8 stycznia w Szkole Podstawowej w Choroszczy odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek "Hej kolęda, kolęda". Wzięli w nim udział uczniowie z klas 0-I i II-III. Gości i kolędników powitała dyrektor szkoły pani Ewa Zawistowska. Następnie przedstawiła jury, które tworzyli: wice dyrektor szkoły Beata Gawryluk, dyrektor M-GCKiS w Choroszczy- Przemysław Waczyński, pani Anna Kulikowska-M-GCKiS oraz Joanna Supińska- przedstawiciel rodziców.

Czytaj całość...

09.01.2018

Wspólne kolędowanie

Dnia 21 grudnia 2017 r. w naszej szkole na auli rozbrzmiewał śpiew kolęd i pastorałek. Wszystkie klasy szkoły podstawowej i gimnazjum przygotowały prezentacje artystyczne wylosowanych wcześniej utworów. Oranizatorem konkursu był Samorząd Uczniowski.

Czytaj całość...

09.01.2018

Najważniejsze jest dobre, czyste i współczujące serce...

Takie było przesłanie jasełek wystawionych w naszej szkole 22 grudnia 2017 r. Przygotowali je uczniowie z różnych klas szkoły podstawowej i gimnazjum pod opieką pani Joanny Gaweł. Oprawę muzyczną przygotował ks. Sebastian Sum, dekorację wykonała pani Celina Zubrycka.

Czytaj całość...

08.01.2018

Ogłoszenie

Niebawem w naszej szkole realizowane będą zajęcia pozalekcyjne z grafiki komputerowej (w ramach projektu unijnego). Wszystkich zainteresowanych zajęciami uczniów kl. 4-7 SP i 2-3 GIM proszę o zapisywanie się na zajęcia - s. 111, termin: do 12.01.2018r. (piątek). Liczba miejsc jest ograniczona. Zapraszam serdecznie.

Marta Owczarczuk

05.01.2018

"Czytanie na dywanie"
- projekt czytelniczy "Rodzice czytają dzieciom"

Począwszy od miesiąca października a skończywszy na grudniu klasy pierwsze Szkoły Podstawowej w Choroszczy brały udział w projekcie czytelniczym pt.: "Czytanie na dywanie". Celem projektu było rozwijanie kompetencji czytelniczych uczniów. Klasy Ia, Ib, Ic i Id przez kolejne tygodnie poznawały poznała przygody bohaterów powieści: "Drzewo do samego nieba"- M.Terlikowskiej, "Detektyw Pozytywka"- G.Kasdepke oraz "Najpiękniejsze baśnie"- H.Ch.Andersena.

Czytaj całość...

29.12.2017

WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE - ETAP SZKOLNY

W tym roku szkolnym nasi uczniowie przystąpili do Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych.

SZKOŁA PODSTAWOWA

W szkole podstawowej do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego zakwalifikowali się:
- Eliza Galicka, klasa VII a
-Jakub Majewski, klasa VII b
-Angelika Poskrobko, klasa VII c
-Gabriel Auchimik, klasa VII c
-Stanisław Gaweł, klasa VII c

ODDZIAŁY GIMNAZJLANE

Do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Historycznego zakwalifikował się Piotr Kosakowski, klasa II a
Do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego zakwalifikowali się Elżbieta Krysiewicz, klasa III c oraz Maciej Chańko, klasa III a.
Do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej zakwalifikowała się Weronika Sosnowska, klasa III b.
Do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego zakwalifikowała się Julia Sołowiej, klasa II d

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych etapach konkursów.

22.12.2017

"Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda,
Każdy dom i każdego z nas,
Niechaj piękne Bożonarodzeniowe Święta
Niosą wszystkim betlejemski blask"

Białych, pachnących choinką, spędzonych w ciepłej rodzinnej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego 2018 Roku życzy cała społeczność Szkoły Podstawowej w Choroszczy.

20.12.2017

"Soki piję długo żyję"

Nic nie zastąpi takiej dawki witamin jak świeże owoce i warzywa. Wszyscy dobrze wiedzą, jak bogate w witaminy są soki owocowe czy warzywne. To doskonałe źródło cennych składników odżywczych. Okazuje się też, że mogą być nawet pyszniejsze niż słodycze.

Czytaj całość...

19.12.2017

Bożonarodzeniowe warsztaty

Grudzień to czas oczekiwań na Święta Bożego Narodzenia, czas wykonywania różnorodnych ozdób świątecznych. Tradycyjnie w naszej szkole organizowane są warsztaty wykonywania ozdób choinkowych. W tym roku zaczęły się one już 6 grudnia.

Czytaj całość...

19.12.2017

Zimowe wierszowanie w Szkole Podstawowej w Choroszczy

15 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej w klasach 0 - 3 odbył się konkurs recytatorski Zimowe wierszowanie. Został on zapoczątkowany przez panią Marzannę Szumkowską, a w tym roku jego organizatorami były pani Anna Krzywicka i pani Magdalena Rutkowska.

Czytaj całość...

17.12.2017

KONKURS HISTORYCZNY "Mikołaj Kopernik i jego czasy"

Eliminacje szkolne VII Konkursu Historycznego "Mikołaj Kopernik i jego czasy" odbyły się 15 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy. Konkurs ma zasięg wojewódzki.

Czytaj całość...

16.12.2017

Spotkanie wigilijne

Dnia 14 grudnia uczestniczyliśmy w spotkaniu wigilijnym zorganizowanym przez Koło Emerytów i Rencistów w Choroszczy. Dzieci z klas I-III Szkoły Podstawowej podczas zajęć teatralnych - pod kierunkiem Pani Agnieszki Tołoczko przygotowały i wystawiły Seniorom jasełka bożonarodzeniowe - "Śpiewajmy Maleńkiemu".

Czytaj całość...

16.12.2017

Zajęcia otwarte w klasach pierwszych

Boże Narodzenie to wyjątkowy, nastrojowy czas. Najlepszym sposobem na poczucie magii świąt są wspólne przygotowania. Nic tak nie zacieśnia więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi, jak wspólnie spędzony czas. Okres przedświąteczny jest wspaniałą okazją, by połączyć siły, wykorzystać kreatywność obu pokoleń i razem przygotować ozdoby świąteczne.

Czytaj całość...

16.12.2017

Spotkanie uczniów klas 3 gimnazjum z doradcami zawodowymi
z Powiatowego Urzędu Pracy w Białymstoku

W ramach działań związanych z poradnictwem zawodowym 7 grudnia 2017 roku uczniowie klas trzecich gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu z pracownikami Powiatowego Urzędu Pracy w Białymstoku.

Czytaj całość...

16.12.2017

Szlachetna Paczka

Już kolejny raz społeczność szkolna zaangażowała się w akcję Stowarzyszenia WIOSNA "Szlachetna Paczka". Dzięki życzliwości i pomocy darczyńców świąteczna pomoc została skierowana do konkretnej rodziny.

Czytaj całość...

16.12.2017

"Bohaterowie sprzed stu lat. Portret zbiorowy"
spotkanie z panem Wojciechem Cymbalistym

Dnia 13 grudnia 2017 r. w auli naszej szkoły odbyło się spotkanie z panem Wojciechem Cymbalistym prezesem Fundacji Pole Kultury. Było one poświęcone wystawie "Bohaterowie sprzed stu lat. Portret zbiorowy", którą eksponujemy w naszej szkole.

Czytaj całość...

13.12.2017

ZAPROSZENIE

"Piękna radość w Święta,
Ciepłe są myśli o bliskich,
niech pokój, miłość i szczęście
Otoczy dzisiaj nas wszystkich"

Szanowni Państwo! Drodzy Rodzice!

W dniu 22 grudnia 2017 roku bardzo serdecznie zapraszamy Państwa na świąteczne spotkania jasełkowe, które przygotowują uczniowie Szkoły Podstawowej imienia Henryka Sienkiewicza w Choroszczy. Klasy 0 - III oczekują gości o godzinie 9.00 w budynku przy ulicy Powstania Styczniowego 1, zaś klasy IV - VII oraz oddziały gimnazjalne zapraszają na wspólne kolędowanie o godzinie 11.30 w budynku przy ulicy Powstania Styczniowego 26 a. Jednocześnie informujemy, iż w dniu 22 grudnia 2017 r. w szkole przy ulicy Powstania Styczniowego 26 a nie będą wydawane obiady.
W dniach 27.12.2017 r, 28.12.2017 r,. 29.12.2017 r. szkoła będzie czynna w godzinach 6.30 - 15.00. Uczniów, którzy będą w tych dniach w placówce pod opieką nauczycieli, prosimy o dostarczenie wypełnionego oświadczenia, które znajduje się w załączniku.
                                                                                                                        Dyrektor i Grono Pedagogiczne

Oświadczenie

13.12.2017

Uwaga rodzice !!!

Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów Szkoły Podstawowej imienia Henryka Sienkiewicza w Choroszczy na konsultacje z wychowawcami i nauczycielami w dniu 14 grudnia 2017 roku w godzinach 16.30 - 18.00.                                                                                                                         Dyrektor i Grono Pedagogiczne

12.12.2017

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

Dnia 5 grudnia 2017 roku świętowaliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji zaprosiliśmy wolontariuszy z różnych krajów: Elisę z Niemiec, Adriana z Kuby, Marci z Węgier. Mieszkają oni obecnie w Białymstoku, ponieważ uczestniczą w programie EVS realizowanym przez Fundację Dialog.

Czytaj całość...

08.12.2017

Tydzień Edukacji Globalnej

Tegoroczna 19. edycja europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej przebiegała pod hasłem ,,Cele Zrównoważonego Rozwoju. Przyszłość świata zależy od nas". 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła do realizacji w ramach Agendy na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2030 w grudniu 2015 roku. W ich ramach należy wykonać 169 zadań, które są swoistą instrukcją postępowania, aby zostawić świat lepszym dla kolejnych pokoleń.

Czytaj całość...

07.12.2017

"Z mitologią na ty" - konkurs mitologiczny dla klas piątych

"Z mitologią na ty", czyli konkurs mitologiczny dla klas piątych odbył się w naszej szkole 30 listopada na sali gimnastycznej. Trzy klasy piąte walczyły o pierwsze miejsce. Zwyciężyła klasa Va, drugie miejsce zajęła klasa Vc, a trzecie Vb. Zwycięzcy otrzymali dofinansowanie do wycieczki klasowej (opłata za autokar).

Czytaj całość...

06.12.2017

Wystawa "Bohaterowie sprzed stu lat. Portret zbiorowy"
w Szkole Podstawowej w Choroszczy

Dzięki uprzejmości prezesa Fundacji Pole Kultury Wojciecha Cymbalistego gościmy w naszej szkole wystawę poświęconą mieszkańcom Choroszczy i okolic, którzy zaangażowali się w walkę o odzyskanie niepodległości naszej ojczyzny w latach 1917-1920.

Czytaj całość...

06.12.2017

Konkurs Wiedzy Ekologicznej

28 listopada uczennice naszej szkoły - Dominika Jacejko oraz Katarzyna Markowska pod opieką Pani Marty Owczarczuk udały się do Białowieży, aby wziąć udział w finałowym etapie konkursu pt. "Różnorodność biologiczna i formy ochrony przyrody w Polsce". Organizatorem konkursu był Białowieski Park Narodowy.

Czytaj całość...

06.12.2017

"W andrzejkowym rytmie" - zabawa integracyjna uczniów klas 0 i 1

Dziś andrzejki traktowane są jako doskonała okazja do wspólnej zabawy, obfitującej w niezapomniane przeżycia i emocje. 30 listopada 2017 roku klasy 1c i 1d oraz 0a i 0b postanowiły z niej skorzystać. Podczas spotkania najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli szansę lepiej poznać swoich starszych kolegów.

Czytaj całość...

05.12.2017

Uczniowie klasy 0A podróżują z Małym Misiem po Świecie Wielkiej Literatury

"Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury" to ogólnopolski projekt czytelniczy. Jego głównym celem jest rozwijanie czytelnictwa oraz współpracy między przedszkolami. W ubiegłym roku szkolnym do projektu przystąpiło blisko 2000 placówek z całej Polski oraz Belgii, Irlandii, Niemiec, Francji i Litwy. Projekt zakłada wędrówkę Misiów między instytucjami.

Czytaj całość...

04.12.2017

Szkolna dyskoteka

28 listopada br. w naszej szkole odbyła się dyskoteka, którą zorganizował Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej. Uczniowie klas 4-7 bawili się w rytm najnowszych przebojów muzycznych, które puszczali starsi koledzy z klas gimnazjalnych. Krzysiek Sadowski, Miłosz Herbacewicz i Marcin Sokół świetnie sprawdzili się w roli szkolnych didżejów.

Czytaj całość...

04.12.2017

Światowy Dzień Pluszowego Misia

24 listopada 2017 r. grupa "Tygrysków" z Przedszkola Samorządowego w Choroszczy pod opieką pani Małgorzaty Hubbel i pani Anety Wysockiej odwiedziła uczniów z klas 0 "a" i 0 "b", aby wspólnie uczcić Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Czytaj całość...

04.12.2017

Uwaga uczniowie!!!

4 i 5 grudnia zajęcia z religii prawosławnej nie odbędą się.

02.12.2017

Szkolny Klub Mediatorów Rówieśniczych

W naszej szkole wdrożyliśmy innowację pedagogiczną pt. Szkolny Klub Mediatorów Rówieśniczych". Koordynatorkami i opiekunami szkolnych mediatorów są Małgorzata Czulewicz - pedagog szkolny i Beata Jabłońska - nauczyciel historii, wos, wdż. W ramach realizowanych działań uczniowie uczyli się umiejętności aktywnego słuchania, pozytywnego komunikowania się i rozwiązywania konfliktów w sposób nieagresywny. Zapraszamy do zapoznania się ze sprawozdaniem innowacji pedagogicznej pt. "Szkolny Klub Mediatorów Rówieśniczych".
                                                                                                                 Małgorzata Czulewicz, Beata Jabłońska

Prezentacja                 Sprawozdanie                

22.11.2017

Klas II a świętuje z przedszkolami Dzień Postaci z Bajek

Bajki odgrywają bardzo ważną rolę w życiu każdego dziecka, a bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się barwny i radosny.5 listopada wszystkie dzieci na całym świecie obchodzą Międzynarodowy Dzień Bajek. Również i my w tym roku przyłączyliśmy się do obchodów tego sympatycznego święta w listopadzie. 10 listopada 2017r. już od rana sala zapełniła się kolorowymi postaciami z bajek.

Czytaj całość...

22.11.2017

Ogólnopolski projekt "Edukacja Globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju"

W roku szkolnym 2016-17 Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy przystąpiła do ogólnopolskiego projektu "Edukacja Globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju". Projekt ten jest adresowany w szczególności do tych szkół i zespołów nauczycieli, które w latach 2012/2015 uczestniczyły w projektach ORE i realizowały zagadnienia edukacji globalnej wpisane do podstawy programowej kształcenia ogólnego.

Czytaj całość...

21.11.2017

SZKOLNY KONKURS PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

W dniu 16 listopada 2017 roku nasi uczniowie po raz kolejny mieli okazję okazać miłość swojej Ojczyźnie. Tym razem poprzez udział w konkursie pieśni patriotycznych. Polegał on na przygotowaniu utworu muzycznego tematycznie związanego ze Świętem Odzyskania Niepodległości. Adresowany był do uczniów klas 4-7 szkoły podstawowej.

Czytaj całość...

21.11.2017

Gra edukacyjna "Drogi do niepodległości"

W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości 16 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyła się gra edukacyjna pt. "Drogi do niepodległości". Wzięły w niej udział 3-osobowe zespoły reprezentujące uczniów III klas gimnazjum.

Czytaj całość...

16.11.2017

Choroszczańskie Dyktando

We wtorek 7 listopada 2017 śmiałkowie zmierzyli się z tekstem siódmego Choroszczańskiego Dyktanda - jednej z dorocznych imprez Miejsko-Gminnego Centrum kultury i Sportu w Choroszczy. Nad przebiegiem dyktanda czuwał Wojciech Cymbalisty autor tekstu. W gronie młodzieży i dzieci pow. 10 r. życia pierwsze miejsce zajęła Angelika Poskrobko uczennica klasy VIIc, (opiekun Małgorzata Boguska), II - Łukasz Bok, a miejsce III - Mateusz Gogol, Rozalia Postlep i Agata Roszkowska.
Gratulujemy sukcesu wszystkim uczestnikom !!!

Czytaj całość...

15.11.2017

POCZTA ŻYCZLIWEGO SŁOWA

We wtorek 21 listopada przypada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W naszej szkole tego dnia czynna będzie ,,Poczta życzliwego słowa". Uczniowie i pracownicy naszej szkoły będą mogli nabyć bezpłatnie kartki, które listonoszki przekażą adresatom. Dla uczniów z klas IV-VI będzie przygotowane stoisko na dolnym korytarzu, klasom VII i II- III gimnazjum na auli. Stoiska będą czynne z rana na pierwszych dwóch przerwach. Uczniowie będą mogli również przygotować własnoręcznie zrobione kartki. Kartkę będzie można przekazać ulubionej koleżance, koledze, wychowawcy, nauczycielowi, dyrekcji oraz innym pracownikom szkoły. Bądźmy życzliwi każdego dnia.

Czytaj całość...

13.11.2017

NIECODZIENNI GOŚCIE

W dniach 8, 9, 10 listopada 2017 roku w naszej szkole gościliśmy nauczycieli ze szkół w Horohowie, na Ukrainie. Panie, które w swoich placówkach uczą matematyki, języka polskiego, języka angielskiego i pracują w klasach I-III mogły obejrzeć zajęcia, jakie odbywały się w naszej szkole. Zajęcia otwarte prowadziły Panie Agnieszka Smoleńska - język polski w klasie III b gimnazjum, Pani Katarzyna Proszczuk - matematykę w klasie IV a, Pani Agnieszka Szarkowska - język angielski w klasie IV c i Pani Agnieszka Paliwoda - język angielski w klasie V b, zaś w klasach młodszych lekcję poprowadziła Pani Agnieszka Zajko. Podczas codziennych spotkań zarówno goście, jak i nasi pedagodzy mogli wymienić doświadczenia, podzielić się swoją wiedzą z zakresu metodyki nauczania swoich przedmiotów, zaprezentować nowoczesne metody nauczania oraz pokazać, jak pracują uczniowie w polskich szkołach. Mamy nadzieję, że wrażenia z pobytu w naszym kraju i miejscowości pozostaną na długo w pamięci gości, a to, co u nas zobaczyli, zawiozą we wspomnieniach do swoich placówek.

13.11.2017

Finał akcji TO NASZ JĘZYK - nagrodą za filmy naszych uczniów!

W naszej szkole w dniach 8 - 9 listopada 2017 roku odbyły się warsztaty dla uczniów i nauczycieli oraz spotkania otwarte dla młodzieży i dorosłych dotyczące zagadnień językowych. Wydarzenie było nagrodą za zajęcie przez uczniów naszej szkoły III miejsca w konkursie P jak polski, który został ogłoszony w ramach projektu To nasz język realizowanego przez FUNDACJĘ P. PRO. PL. Zajęcia prowadzili językoznawcy różnych specjalności - wykładowcy Uniwersytetu Warszawskiego oraz znani dziennikarze. Spotkania dotyczyły różnorodnych tematów z kręgu naszego języka między innymi: dziejów znaczeń słów i frazeologizmów, emisji głosu, warsztatu pisarskiego oraz autoprezentacji. Ten ostatni cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Prowadzący, pan Patryk Kuniszewicz, podbił serca naszych gimnazjalistów. Podczas zajęć były dwa wejścia na żywo na antenę Polskiego Radia, co budziło niemałe emocje.

Czytaj całość...

12.11.2017

"Polak mały" - lekcja patriotyzmu dla najmłodszych

10 listopada 2017 r. klasy 0 "a" i 0"b" wzięły udział w zajęciach z zakresu edukacji patriotycznej. W codziennej bieganinie naszych małych i dużych spraw nie mamy czasu na refleksję nad naszą historią. W dobie Unii Europejskiej, czasie globalizacji i ujmowania świata w ramy wielkiej globalnej wioski, zapominamy o naszej tożsamości, a przecież winni jesteśmy pamięć tym, którym zawdzięczamy wolność. Tę wolność, którą dziś chłoniemy pełną piersią, dzięki której możemy się rozwijać w pełnym słowa tego znaczeniu, możemy śmiało i otwarcie mówić w ojczystym języku, być dumni z dorobku naszych rodaków. 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości to bardzo dobry czas na przypomnienie sobie o tychże wartościach, o czasach trudnych dla Polski, czyli czasach zaborów i czasach naszej chwały tj. odzyskanie upragnionej wolności.

Czytaj całość...

12.11.2017

Ślubowanie klas pierwszych

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Choroszczy są już pełnoprawnymi uczniami. 10 listopada br. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień.

Czytaj całość...

12.11.2017

"Pociąg do wolności"

Dnia 11 listopada obchodzimy w naszym kraju Narodowe Święto Niepodległości. Jest to symbol wiary, walki o wolność oraz zwycięstwa. 11 listopada 1918 roku, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość i powróciła na mapę Europy. Dla upamiętnienia 99. rocznicy tego wydarzenia - 10 listopada 2017 roku - w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, którą uświetnili swoją obecnością pan Robert Wardziński - burmistrz Choroszczy oraz pan Przemysław Waczyński - dyrektor Miejsko - Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.

Czytaj całość...

12.11.2017

Śniadanie Daje Moc - obchody w klasy III B SP

8 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza uczniowie klasy III B SP obchodzili Dzień Śniadanie Daje Moc. Dzień zdrowego i smacznego śniadania rozpoczął się od rozmowy na temat właściwego i racjonalnego odżywiania, roli warzyw i owoców w diecie człowieka.

Czytaj całość...

11.11.2017

Znani z naszej miejscowości czytają dzieciom- spotkanie w klasach III SP

"W Choroszczy w szkole z dziećmi czytamy, czytają babcie, czytają mamy, czyta nam dziadek, czyta i tato, wszyscy czytają przez cale lato. Czytamy również przez całą jesień, o czym od dawna w Choroszczy wie się i nawet zima nas nie zatrzyma. Czytamy kiedy mrozi nas zima".

Czytaj całość...

11.11.2017

"5 kęsów do zdrowia"

Dzień Zdrowego Śniadania w naszej szkole staje się już tradycją. Chcemy odżywiać się zdrowo i żyć aktywnie, dlatego 8 listopada 2017 roku zjedliśmy wspólne śniadanie, tym samym włączając się w ogólnopolskie działania, propagujące ideę zdrowego stylu życia pod hasłem "Śniadanie daje moc".

Czytaj całość...

07.11.2017

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych w klasach 0 - 3
w Szkole Podstawowej w Choroszczy

Już od 18 lat na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto jest organizowane od 1999 roku przez: Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Celem akcji jest promocja biblioteki szkolnej i jej działań, propagowanie zainteresowania książką, zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresować czytelniczych.

Czytaj całość...

07.11.2017

Wizyta uczniów z Przedszkola Samorządowego w Choroszczy

Grupa "Tygrysków" (5-6 lat) pod opieką pani Małgorzaty Hubbel odwiedziła bibliotekę szkolną w budynku Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza przy ul. Powstania Styczniowego 26a w piątek 3 listopada. Dzieci zobaczyły bibliotekę i wzięły udział w lekcji bibliotecznej przygotowanej przez Celinę Zubrycką i Walentynę Litwin.

Czytaj całość...

06.11.2017

OGŁOSZENIE
SZANOWNI PAŃSTWO!

Z powodu nieoczekiwanych zmian w organizacji pracy szkoły w najbliższym czasie sekretariat będzie czynny w placówce przy ul. Powstania Styczniowego 1 w godzinach 7.00 - 8.00, natomiast w placówce przy ulicy Powstania Styczniowego 26 A w godzinach 8.30 - 15.00. Za utrudnienia bardzo przepraszamy.

Dyrektor szkoły

06.11.2017

ZAPROSZENIE

Serdecznie zapraszamy Szanownych Państwa na finał akcji "To nasz język".

Czytaj całość...

03.11.2017

Sukces piłkarzy SP Choroszcz!!!
"I miejsce naszych uczniów na turnieju Tymbark"

W ostatni wtorek chłopcy z naszej szkoły spisali się wręcz perfekcyjnie nie przegrywając żadnego meczu w turnieju eliminacyjnym organizowanym przez Tymbark. Na inaugurację skromnie pokonaliśmy drużynę z Michalowa 1:0, skuteczność poprawiliśmy w następnym meczu i zaaplikowaliśmy szkole ze Studzianek 4 bramki nie tracąc żadnej, następnie wygraliśmy z SP Sobolewo 3-1, w czwartej kolejce odnieśliśmy ważne zwycięstwo rzutujące na cały turniej - po bardzo dobrym spotkaniu pokonaliśmy 2:0 szkołę podstawową z Łap. Kolejny i ostatni mecz to 3:0 z Turośń Kościelna. W całym turnieju strzeliliśmy 13 bramek tracąc tylko jedną, bezdyskusyjnie zajmując pierwsze miejsce. Tą wygraną chłopcy zapewnili sobie awans i udział w bardzo fajnym i prestiżowym turnieju wojewódzkim. Swoją małą cegiełkę do tego sukcesu dołożył także trener Mariusz Dzienis. Brawo drużyna.

01.11.2017

Próbna ewakuacja w Szkole Podstawowej w Choroszczy.

W dniach 30 - 31.10.2017r. w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.

Czytaj całość...

30.10.2017

SPACER ŚLADEM CHOROSZCZAŃSKICH ŻYDÓW

Dnia 25 października 2017 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy wyruszyli pod opieką pani Ewy Zalewskiej - nauczycielki historii oraz pana Adama Kamieńskiego - pracownika Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy na wycieczkę śladem miejsc związanych z lokalną społecznością żydowską.

Czytaj całość...

30.10.2017

DZIEŃ SENIORA W KOLE EMERYTÓW I RENCISTÓW

25 października uczestniczyliśmy w corocznych obchodach Dnia Seniora w Kole Emerytów i Rencistów w Choroszczy. Dzieci ze świetlicy szkolnej podczas zajęć teatralnych przygotowały Seniorom przedstawienie pt. "Królewna", zaśpiewały gromkie "100 lat", złożyły życzenia oraz wręczyły Seniorom własnoręcznie wykonane laurki.

Czytaj całość...

30.10.2017

Warsztaty edukacyjne "Bliżej siebie. O równości w szkole"

Dnia 23 października 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy odbyły się warsztaty edukacyjne "Bliżej siebie. O równości w szkole". Zajęcia w ramach projektu "Muzeum na kółkach" poprowadziła pani Katarzyna Jankowska edukator z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. W warsztatach udział wzięli uczniowie klas drugich gimnazjum oraz klas siódmych szkoły podstawowej.

Czytaj całość...

30.10.2017

Rodzina Rodzinie

Bardzo serdecznie dziękujemy za odpowiedź na apel Szkolnego Koła Caritas, które w zorganizowało akcję pomocy poszkodowanej rodzinie w Aleppo. Dzięki Państwa wsparciu będziemy mogli objąć opieką jedną rodzinę w ramach programu "Rodzina rodzinie". Przez 6 miesięcy, od października do marca będziemy wpłacać 510 zł konkretnym osobom.

Czytaj całość...

30.10.2017

Spotkanie autorskie w Szkole Podstawowej w Choroszczy

19.10.2017r. w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, gościła w klasach 0A i 0B pani Katarzyna Janowicz - Timofiejew, autorka książeczek dla dzieci. To już kolejna, bardzo ciekawa i pouczająca wizyta autorki w naszej szkole. Całe spotkanie przebiegało w atmosferze jesiennej aury.

Czytaj całość...

30.10.2017

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji -
pod hasłem "Uczeń z dysleksją też czyta książki".

W naszej szkole w dniach 09 - 24 października 2017 roku zostały przeprowadzone różnorodne działania związane z obchodami Tygodnia Świadomości Dysleksji. Koordynatorami była pani Marzanna Szumkowska i pani Magdalena Rutkowska.

Czytaj całość...

30.10.2017

KREMÓWKI PAPIESKIE

W poniedziałek 23 października 2017 r. w naszej szkole z okazji Dnia Papieskiego, który w tym roku obchodziliśmy pod hasłem "Idźmy naprzód z nadzieją", młodzież ze Szkolnego Koła Caritas rozprowadzała kremówki. Cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na rzecz poszkodowanej rodziny w Aleppo, którą objęliśmy opieką w programie "Rodzina rodzinie".

Czytaj całość...

30.10.2017

CHOROSZCZAŃSKIE DYKTANDO 2017

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w CHOROSZCZAŃSKIM DYKTANDZIE 2017. Regulamin dyktanda oraz kartę zgłoszeniową można znaleźć poniżej. Termin nadsyłania zgłoszeń: do 6 listopada (włącznie).

Ogłoszenie          Regulamin          Karta zgłoszeniowa

30.10.2017

Wojewódzka "9" w sztafetowych biegach przełajowych

Finały województwa podlaskiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS 2017/18 w sztafetowych biegach przełajowych odbyły się 21 października w Augustowie, Przewięzi. W chłodzie i wilgoci, na trudnej piaszczystej trasie reprezentanci Naszej Szkoły: Krzysztof Sadowski, Ciereszko Rafał, Marcin Krysztopik, Mateusz Gołaszewski, Kacper Popławski, Krystian Szmelcer, Jakub Sadowski, Marcin Sokół, Adam Dziejma, Łukasz Perko, Dominik Ciborowski, Szymon Zalewski wywalczyli po dramatycznej walce historyczne 9 miejsce w województwie.

Czytaj całość...

30.10.2017

Z wizytą w klasie III B SP - babcia w roli eksperta

Uczniowie klasy III B SP już od dwóch lat w progach swojej sali goszczą wyjątkowych gości - rodziców. Zajęcia z udziałem rodziców w roli eksperta są niezwykle cennymi lekcjami pod względem wychowawczym i edukacyjnym.

Czytaj całość...

29.10.2017

eTwinning- Europejska Odznaka Jakości

Cieszymy się i gratulujemy wszystkim uczestnikom zeszłorocznego projektu "Let's write a short story all together". Projekt dostał Krajową Odznakę Jakości w 4 krajach partnerskich: Polsce (27.06.2017r.), Turcji, Francji i Rumunii. W dniu 25.10.2017r. otrzymaliśmy wiadomość o przyznaniu naszemu projektowi Europejskiej Odznaki Jakości. Gratulujemy wszystkim zaangażowanym w projekt uczniom, to zapewne nie była ostatnia nasza przygoda z eTwinning.

Odznaka

29.10.2017

Drodzy Rodzice!

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w PROJEKCIE "RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ - lokalny program wsparcia rodzin", który jest realizowany przez Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Choroszczy we współpracy z:
- CARITAS Archidiecezji Białostockiej,
- ELEOS Prawosławnym Ośrodkiem Miłosierdzia Dicezji Białostocko-Gdańskiej,
- Fundacją Dialog,
- Polskim Stowarzyszeniem Pedagogów i Animaorów KLANZA,
- Stowarzyszeniem Pomocy Rodzinie "Droga" oraz
- Federacją Białystok.

Czytaj całość...

24.10.2017

Konkurs Wiedzy Ekologicznej

Powiatowy etap Konkursu Wiedzy Ekologicznej "Różnorodność biologiczna i formy ochrony przyrody w Polsce" odbył się 19 października w siedzibie Narwiańskiego Parku Narodowego w Kurowie. Publiczne Gimnazjum w Choroszczy reprezentowały: Katarzyna Markowska z klasy II A, Agata Roszkowska z klasy II A, Dominika Jacejko z klasy II B. Aż dwie uczennice zajęły drugie miejsce: Katarzyna Markowska i Dominika Jacejko.

Czytaj całość...

24.10.2017

OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA - MIĘDZYNARODOWY PROJEKT "KROKUS"

W bieżącym roku szkolnym już po raz czwarty uczniowie naszej szkoły biorą udział w międzynarodowym Projekcie "Krokus" współpracując w tym zakresie z Żydowskim Muzeum "Galicja" w Krakowie oraz Irlandzkim Towarzystwem Edukacji o Holocauście.

Czytaj całość...

23.10.2017

UWAGA
WAŻNA INFORMACJA

Drodzy Uczniowie!

W listopadzie 2017 roku rozpoczynają się Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe. Informacje dotyczące terminów i zasad ich przeprowadzania odnajdziecie na stronie www.kuratorium.bialystok.pl w zakładce TERMINARZ WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH. Wszystkim uczestnikom tegorocznych konkursów życzymy powodzenia.

20.10.2017

Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Dnia 09 października 2017r. w Supraślu odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej oraz Igrzyskach Dzieci Grupy Południowej w sztafetowych biegach przełajowych. Rywalizacja odbyła się w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, przy ciągłych opadach deszczu i temperaturze ok. 7 stopni C.

Czytaj całość...

19.10.2017

Rodzice: Pasjonaci i eksperci

To oczywiste, iż wszyscy chcemy by nasze dzieci były świadome swoich mocnych stron. Wtedy chętniej będą podejmowały nowe wyzwania i radziły sobie z niepowodzeniami. Dlatego tak ważna jest współpraca szkoły i rodziców. W klasie III c SP będą kontynuowane działania nowatorskie "Rodzic: Pasjonatem i ekspertem".

Czytaj całość...

17.10.2017

Uroczysta akademia Z okazji Dnia Edukacji Narodowej
w klasach 0-3 Szkoły Podstawowej w Choroszczy

W dniu 12 października w kasach 0- III Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: burmistrz Choroszczy Robert Wardziński, dyrektor Centrum Usług Wspólnych Andrzej Winnicki, dyrektor Żłobka w Choroszczy Paulina Sosnowska, ksiądz proboszcz Leszek Struk, Przewodnicząca Koła Emerytów i Rencistów w Choroszczy, przedstawiciele Rady Rodziców. Przybyli też nauczyciele - emeryci.

Czytaj całość...

16.10.2017

Dzień Edukacji Narodowej
w szkole przy ulicy Powstania Styczniowego 26A

Uroczyste obchody Święta Edukacji Narodowej odbyły się w naszej szkole 13 października. O godzinie 12.00 rozpoczął się apel na sali gimnastycznej. Wśród zaproszonych gości był burmistrz Choroszczy Robert Wardziński, dyrektor Centrum Usług Wspólnych Andrzej Winnicki, dyrektor Żłobka w Choroszczy Paulina Sosnowska, ksiądz proboszcz Leszek Struk, Przewodnicząca Koła Emerytów i Rencistów w Choroszczy.

Czytaj całość...

15.10.2017

SZANOWNI RODZICE!

Serdecznie zapraszamy na konsultacje z wychowawcami i nauczycielami dotyczące wyników nauczania, zachowania, planów organizacyjnych poszczególnych klas i szkoły, bieżących spraw wynikających z pracy w klasach. Nauczyciele czekają na Państwa 17 października 2017 roku w godzinach 16.30 - 18.00 w placówkach przy ul Powstania Styczniowego 1 i Powstania Styczniowego 26 A.

Dyrektor Szkoły oraz Grono Pedagogiczne

15.10.2017

Obchody stulecia założenia POW w Choroszczy

W dniach 6-8 października 2017 roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wraz z mieszkańcami Choroszczy świętowali setną rocznicę powołania Komendy Lokalnej Polskiej Organizacji Wojskowej w Choroszczy. Inauguracja obchodów rozpoczęła się w piątkowy wieczór koncertem pieśni patriotycznych "Gdy Polska da nam rozkaz" w wykonaniu Trio Krystmar.

Czytaj całość...

09.10.2017

ZAPROSZENIE I INFORMACJA O DNIU NAUCZYCIELA W SZKOLE

Dyrekcja i cała społeczność
Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy
mają zaszczyt zaprosić
na uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej
w dniach:
12 października 2017 r. o godzinie 9.30
w budynku przy ulicy Powstania Styczniowego 1,
13 października 2017 r. o godzinie 12.00
w budynku przy ulicy Powstania Styczniowego 26 A

Dyrektor, Rada Pedagogiczna i Uczniowie
Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy


Jednocześnie informujemy, że w dniach 12 i 13 października 2017 r. w obu szkołach zajęcia lekcyjne będą się odbywać zgodnie z planem zajęć.

Dyrektor Szkoły - Ewa Zawistowska

08.10.2017

Wycieczka do Parku Linowego w Jeronikach

Dnia 07.10.2017r. uczniowie z Koła Historyczno -Turystycznego uczestniczyli w rowerowej wycieczce do parku linowego w Jeronikach, której celem było oraz propagowanie spędzania czasu na świeżym powietrzu, podnoszenie sprawności fizycznej oraz kształtowanie czynnych zainteresowań sportem.

Czytaj całość...

06.10.2017

"ZDROWY ROZWÓJ-DOBRY START"

Na wstępie szkolnej kariery we wrześniu b.r. 79 uczniów z 4 klas I Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy uczestniczyło w programie profilaktycznym "Zdrowy rozwój-dobry start".

Czytaj całość...

06.10.2017

Nasze sportowe sukcesy

Dnia 27 września 2017r. w Supraślu odbyły się igrzyska młodzieży szkolnej powiatu białostockiego w sztafetowych biegach przełajowych. Naszą szkołę reprezentowały cztery zespoły dziesięcioosobowe ...

Czytaj całość...

04.10.2017

Europejski Dzień Języków - podsumowanie

Od roku 2001, w którym Komitet Ministrów Rady Europy przyjął deklarację o ustanowieniu corocznych obchodów europejskiego święta języków, w wielu krajach europejskich dzień 26 września jest wielkim świętem całego środowiska edukacji językowej.

Czytaj całość...

04.10.2017

Powitanie jesieni w klasie 3 c SP

Przyroda odgrywa ogromną rolę w życiu każdego człowieka. Potrafi rozbudzić ciekawość, rozwijać kreatywność i uczyć poprzez doświadczanie. Staje się też idealnym miejscem do ćwiczeń międzyludzkiej komunikacji.

Czytaj całość...

03.10.2017

Kropka nad i ...

Już po raz drugi, uczniowie klasy III c SP świętowali Międzynarodowy Dzień Kropki. Ten dzień zaakcentowaliśmy odpowiednim strojem- oczywiście w kropki. Przypomnieliśmy sobie historię Vashti, od której wszystko się zaczęło.

Czytaj całość...

30.09.2017

Język hiszpański

Informujemy, że pierwsze zajęcia organizacyjne z języka hiszpańskiego (w ramach projektu) odbędą się 3 października 2017 r. (wtorek) w s. 128.
- godz. 15.00: kl. 4-7
- godz. 16.00: kl. 2-3 gim

27.09.2017

Język francuski

Informujemy, że pierwsze zajęcia z języka francuskiego (w ramach projektu) odbędą się 29 września 2017 r. (piątek) w s. 128.
- 7 lekcja: kl. 4-7
- 8 lekcja: kl. 2-3 gim

26.09.2017

Europejski Dzień Języków - lekcje otwarte

W tym tygodniu obchodzimy Europejski Dzień Języków. W związku z tym nauczyciele języków obcych przygotowali nietypowe lekcje... Zapraszamy na zajęcia otwarte według poniższego grafiku.

Lekcje otwarte

24.09.2017

Bezpieczna droga do szkoły

Na terenie naszej szkoły prowadzone są działania sprzyjające poprawie bezpieczeństwa i zdrowia uczniów. We wrześniu, już po raz szósty, podjęta została akcja pod hasłem "Bezpieczna droga do szkoły". Każdego roku przypominamy uczniom jak bezpiecznie poruszać się po drogach.

Czytaj całość...

24.09.2017

POKAZ KARATE W KLASACH 0-3

16 września 2017r. w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy w klasach 0 - 3 odbył się pokaz karate oyama. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali popisy swoich starszych kolegów i nagradzali ich gromkimi brawami.

Czytaj całość...

20.09.2017

Znani z naszej miejscowości czytają dzieciom

18 września 2017r. gościła w naszej szkole pani dyrektor Ewa Zawistowska, która czytała uczniom klas 3 SP fragment książki H. Januszewskiej "Kopciuszek". Uczniowie obejrzeli na początku montaż słowno - muzyczny "Kochamy książki" przygotowany przez uczniów klasy 2c pod kierunkiem pani Agnieszki Zajko, a następnie z uwagą wysłuchali przepięknej baśni.

Czytaj całość...

20.09.2017

OGŁOSZENIE!
Szanowni Rodzice!

Serdecznie zapraszam na spotkanie przedstawicieli Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej imienia Henryka Sienkiewicza w Choroszczy w dniu 25 września 2017 roku. Spotkanie odbędzie się w sali 128 w budynku placówki przy ulicy Powstania Styczniowego 26 A. Początek - godzina 16.30.

Z poważaniem,
Dyrektor szkoły

17.09.2017

OGŁOSZENIE!
Szanowni Rodzice uczniów klas III gimnazjum!

Bardzo proszę o zapoznanie się z Komunikatem dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 1 września 2017 r. w sprawie szczegółowych sposobów dostosowania warunków i form przeprowadzania egzaminu gimnazjalnego w roku szkolnym 2017/2018 (treść w załączniku).

Z poważaniem,
Dyrektor szkoły

Dostosowania

15.09.2017

PLAN LEKCJI

Zmieniony uczniowski i nauczycielski plan lekcji obowiązujący od 18 września jest już dostępny na naszej stronie!!!
W przypadku wystąpienia problemów z wyświetleniem planu lekcji prosimy o odświeżenie strony, wyczyszczenie historii przeglądarki lub skorzystanie z innej.

12.09.2017

OGŁOSZENIE!
SZANOWNI PAŃSTWO!

Od dnia 11 września 2017 roku w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Choroszczy będą wydawane obiady. Koszt jednego posiłku wynosi 6,40 zł. Całkowity koszt posiłków w miesiącu wrześniu wynosi 96 zł (15 dni x6,40). Bardzo prosimy osoby chętne o zapisy w sekretariacie szkoły.

11.09.2017

Ogłoszenie

Prosimy o zapoznanie się z kalendarzem roku szkolnego oraz harmonogramem spotkań z rodzicami w zakładkach o tych samych nazwach lub klikając poniższe linki.

Kalendarz roku szkolnego            Harmonogram spotkań z rodzicami

11.09.2017

Szanowni Rodzice

Zapraszamy Państwa na spotkanie z Dyrektorem i Gronem Pedagogicznym Szkoły Podstawowej imienia Henryka Sienkiewicza w Choroszczy w dniu 18 września 2017 roku w następujących godzinach i placówkach:
Klasy 0 - III - początek spotkania o godzinie 16.30 w budynku szkoły przy ulicy Powstania Styczniowego 1
Klasy IV-VII oraz oddziały gimnazjalne - początek spotkania o godzinie 17.45 w budynku szkoły przy ulicy Powstania Styczniowego 26 A
Plan spotkania:
1. Wystąpienie Dyrektora szkoły - przedstawienie planu pracy Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza na rok szkolny 2017/2018
2. Spotkanie rodziców z wychowawcami klas - omówienie spraw bieżących.

Przydział sal

Z poważaniem,
Dyrektor szkoły i Grono Pedagogiczne

05.09.2017

Witaj szkoło!

Skończyły się wakacje i rozpoczęliśmy kolejny rok edukacyjnej przygody. Inauguracja roku szkolnego 2017/2018 nastąpiła dnia 4 września w budynku Szkoły Podstawowej przy ul. Powstania Styczniowego 26a. Uroczystość ze względu na dużą liczbę uczniów została podzielona na dwie części. Na pierwsze spotkanie o godzinie 10.45 przybyli uczniowie klas "0" i I-III szkoły podstawowej, natomiast na drugie o godzinie 11.45 uczniowie klas IV-VII szkoły podstawowej oraz II-III gimnazjum. Zarówno na początku jednej jak i drugiej uroczystości został wprowadzony poczet sztandarowy oraz wspólnie odśpiewany hymn narodowy.

Czytaj całość...

03.09.2017

PLAN LEKCJI

Uczniowski i nauczycielski plan lekcji na nowy rok szkolny 2017/2018 jest już dostępny na naszej stronie!!!
W przypadku wystąpienia problemów z wyświetleniem planu lekcji prosimy o odświeżenie strony, wyczyszczenie historii przeglądarki lub skorzystanie z innej.

30.08.2017

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września 2017r. (poniedziałek).
Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowym planem tego dnia przedstawionym poniżej.
Informujemy, że podział klas zerowych, pierwszych oraz czwartych zostanie przedstawiony 4.09.2017r.

PLAN DNIA            PRZYDZIAŁ SAL

30.08.2017

Uwaga Rodzice !!!

Prosimy o zapoznanie się z terminami dowożenia uczniów do i z Choroszczy w zakładce Dojazdy.

30.08.2017

Uwaga rodzice uczniów klas 0 i 1 !!!

Wyprawki uczniów klas 0 i 1 oraz podręczniki do klasy 0 mogą Państwo sprawdzić klikając poniższe informacje.

Podręczniki 0            Wyprawka klas 0            Wyprawka klas 1

30.08.2017

Uwaga Nauczyciele !!!

Przypominamy wszystkim nauczycielom uczącym w naszej szkole o spotkaniu z Dyrekcją szkoły w piątek,
1 września o godz. 10.00 w sali 206.

21.08.2017

Komunikat

Informujemy, że Rada Pedagogiczna odbędzie się 29.08.2017 r. (wtorek) o godz. 9.00 w s. 206.

21.08.2017

Komunikat

Egzamin maturalny w terminie poprawkowym zostanie przeprowadzony 22 sierpnia 2017 r. o godz. 9.00 w sali 103.

21.08.2017

Klasa sportowa - lista przyjętych

Prosimy o zapoznanie się z listą uczniów przyjętych do klasy IV sportowej o profilu piłka nożna (chłopcy) i piłka siatkowa (dziewczęta).

Lista przyjętych

06.08.2017

Terminy egzaminów poprawkowych oraz konsultacji

Prosimy o zapoznanie się z terminami egzaminów poprawkowych oraz konsultacji przed egzaminem.

TERMINY

KLASA SPORTOWA - KOMUNIKAT

21 sierpnia 2017 r. o godz. 9.00 na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Choroszczy przy. ul. Powstania Styczniowego 26a odbędzie się rekrutacja uzupełniająca do klasy sportowej.

REKRUTACJA DODATKOWA                 LISTA PRZYJĘTYCH                

KLASA SPORTOWA

Od roku szkolnego 2017/2018 będzie istniała klasa sportowa. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z regulaminem i pobranie wniosku o przyjęcie do klasy czwartej sportowej.

Zarządzenie                 Regulamin                 Wniosek                

Informacja nt. rekrutacji do przedszkola i oddziałów przedszkolnych
w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Choroszcz
na rok szkolny 2017/2018

Informujemy, iż rekrutacja do Przedszkola Samorządowego im. Jana Pawła II w Choroszczy i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w: Choroszczy, Kruszewie i Złotorii na rok szkolny 2017/2018, z uwagi na zmiany w prawie oświatowym, rozpocznie się w kwietniu 2017 r. Informacje na niniejszy temat będą umieszczane na stronie www.choroszcz.pl oraz stronach internetowych przedszkola i szkół.

PROJEKT "Wzrost jakości oferty edukacyjnej w Zespole Szkół w Choroszczy"

Mam przyjemność poinformować, że kolejny raz udało się nam pozyskać fundusze w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Ze środków unijnych wyposażyliśmy w pomoce pracownie przedmiotowe, sale językowe wraz z oprogramowaniem, zakupiliśmy dla uczniów tablety, drukarkę 3D, wizualizer, tablice interaktywne, monitor interaktywny, sprzęt do rejestracji dźwięku. Powstanie także gabinet do terapii sensorycznej i gimnastyki korekcyjnej.
W projekcie: "Wzrost jakości oferty edukacyjnej w Zespole Szkół w Choroszczy" uczniowie będą mieli możliwość uczestniczenia w atrakcyjnych zajęciach.
Wezmą udzial w wyjazadach edukacyjnych:
- do Biebrzańskiego Parku Narodowego,
- Kraków - Zakopane - Bochnia,
- zajęcia edukacyjne w ramach zielonej szkoły,
- wyjazd w ramach białej szkoły.
Deklaracje można pobrać w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej szkoły. Terminy zajęć przedstawią prowadzący nauczyciele, zostaną także zamieszczone na stronie szkoły i tablicy ogłoszeń.

               Zapraszam serdecznie, Dyrektor Zespołu Szkół w Choroszczy, Danuta Małyszko

Deklaracja             Formularz zgłoszeniowy          Zajęcia          Regulamin

Informacja o wypożyczaniu podręczników
dla uczniów szkoły podstawowej (klasy IV - V)
i Publicznego Gimnazjum ( klasy I i II)

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy 2019r. Wszelkie prawa zastrzeżone.